SIA

Ir iestājies lielais lapkritis, tāpēc iedzīvotājiem atgādinām par kārtību, kas jāievēro, vācot un noglabājot rudens lapas un citus zaļos atkritumus.

Ir trīs iespējas, kā rīkoties, lai atbrīvotos no zaļajiem atkritumiem.

1. Kompostēšana
Lapas, zarus, zāli, bojātus augļus un citus teritorijās savāktos zaļos atkritumus vides speciālisti iesaka likt komposta kaudzē. Ne visiem pilsētā ir šāda iespēja, taču individuālo māju un gruntsgabalu īpašnieki vai ēku apsaimniekotāji, kuriem ir pieejami kompostēšanai piemēroti dārza vai pagalma nostūri, tādejādi var regulāri un lēti iegūt mēslojumu, ar ko bagātināt puķu dobes, koku un krūmu stādījumus, zālienus, pie reizes dabai draudzīgā veidā atbrīvoties no zaļajiem atkritumiem.


2. Atkritumu aizvešana uz šķirošanas laukumu vai atkritumu poligonu
a) Liepājā, Ezermalas ielā 11, SIA Eko Kurzeme atkritumu šķirošanas laukumā ir novietots lielais konteiners, kurā ikviens bez maksas var izmest kritušās lapas, zarus un sauso zāli, kas savākta, uzkopjot zemesgabalus vai dzīvojamām mājām piegulošās teritorijas – ietves, grāvmales, žogmales, zaļās joslas.
Zaļos atkritumus Ezermalas ielā 11 (līdz 30. novembrim) var nogādāt darba dienās – no pulksten 8.00 līdz 18.00, kā arī sestdienās – līdz pulksten 16.00.

b) Kritušās lapas un zarus bez maksas iespējams nodot arī sadzīves atkritumu poligonā „Ķīvītes” Grobiņas novada Grobiņas pagastā.
SIA Liepājas RAS, kas apsaimnieko šo poligonu, zaļie atkritumi ir nepieciešami biogāzes ražošanai. Poligons ir atvērts katru darba dienu no pulksten 8.00 līdz 19.00, sestdienās un svētdienās – no 9.00 līdz 14.00. Par zaļo atkritumu piegādi „Ķīvītēs” ieteicams iepriekš sazināties ar dispečeru pa tālruni: 6 34 59097.

3. Izmantot pakalpojumus, ko sniedz atkritumu apsaimniekotāju uzņēmēji
Ja individuālo māju un zemesgabalu īpašniekiem, valdītājiem, kā arī daudzdzīvokļu māju pārvaldniekiem pašiem nav iespējams ne kompostēt, ne arī aizvest lapas uz šķirošanas laukumu vai poligonu, ir jāvēršas pie atkritumu apsaimniekotājiem uzņēmumiem - SIA Eko Kurzeme vai Vides pakalpojumu grupa/Clean R.
Abi uzņēmumi sniedz dažādus pakalpojumus gan privātpersonām, gan juridiskām personām.
Pie abiem uzņēmumiem var iegādāties speciālos atkritumu maisus.
Sazinoties ar abiem uzņēmumiem (pērkot maisus uz vietas vai izmantojot zemāk norādītos kontaktus) ir iespējams vienoties par piepildīto maisu savākšanas vietu un aiztransportēšanas laiku.

SIA Eko Kurzeme - 80 litru tilpuma maiss maksās 0,70 eirocenti.
Maisus var iegādāties Ezermalas ielā 11.

Vides pakalpojumu grupa/Clean R piedāvātā marķēta, aizsienama 100 l polietilēna maisa cena – 0.80 eirocenti. Šos maisus var iegādāties Vides pakalpojuma grupas birojā Cukura ielā 8/16 - katru darba dienu no plkst. 8.30 – 17.00, piektdienās - līdz 19.00, kā arī Tukuma ielā 1a, klientu pieņemšanas laikos (otrdienās no 16.00 – 18.00 un ceturtdienās no 11.00 – 14.00).
Ar atkritumu apsaimniekotājiem ir arī iespējams vienoties par speciālo maisu piegādi mājās.

Par speciālo maisu iegādi un zaļo atkritumu aizvešanas pakalpojumu interesēties:
1)
SIA Eko Kurzeme
Klientu serviss: 6 34 07315
2)
Vides pakalpojumu grupa/Clean R
Pa tālr.: 6 34 57777 vai rakstot uz epastu: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.

Atgādinām, ka visu veidu atkritumu, tai skaitā zaru, lapu, zāles un citu zaļo atkritumu savākšana atbilstoši pilsētas saistošajiem noteikumiem “Par teritorijas kopšanu un būvju uzturēšanu” ir jāorganizē un jānodrošina zemesgabala īpašniekam, valdītājam vai daudzdzīvokļu mājas pārvaldniekam.

Saistošie noteikumi paredz, ka teritorijas sakopšana nozīmē tīrības uzturēšanu, nepieļaujot atkritumu uzkrāšanos. Tas nozīmē, ka pieguļošajās teritorijās vai gruntsgabalos zaļie atkritumi ir ne tikai jāsavāc vienviet, bet arī jāutilizē.

Aigars Štāls, sabiedrisko attiecību speciālists
m.t. 26444290
epasts: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.

Liepājas pilsētas pašvaldības iestāde “Komunālā pārvalde” aicina darbā elektromontieri (profesiju klasifikatora kods 7411 02).

Darba pienākumi:
• Liepājas pilsētas ielu apgaismojuma un luksoforu objektu iekārtu darbības kontrole, remonta un montāžas darbi;
• Operatīvi likvidēt avāriju un dabas stihiju rezultātā radītos bojājumus apgaismojuma un luksoforu objektos.

Prasības pretendentam:
• Izglītība: pamata vai vidējās pakāpes profesionālā izglītība, arodizglītība (elektromontieris);
• Iepriekšēja darba pieredze elektromontiera amatā tiks uzskatīta par priekšrocību;
• Elektrodrošības grupa tiks uzskatīta par priekšrocību;
• Valsts valodas zināšanas ne mazāk kā pamata B2 līmenis;
• B kategorijas autovadītāja apliecība.

Piedāvājam:
Stabilu atalgojumu, sociālās garantijas un veselības apdrošināšanu.
Darba līgums tiek noslēgts uz nenoteiktu laiku.

Pieteikuma vēstuli un CV (dzīves aprakstu) sūtīt uz:  Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt. ar norādi “Elektromontieris” līdz š.g. 25. oktobrim.

Sazināsimies ar pretendentiem, kuri tiks uzaicināti uz tikšanos klātienē.

 

1. Notiks ielu brauktuvju un sadalošo zaļo joslu uzturēšana atbilstoši rudens sezonas kopšanas prasībām un apstākļiem.
2. Notiks veloceļu uzturēšana atbilstoši rudens sezonas kopšanas prasībām un apstākļiem.
3. Notiks sabiedriskā transporta pieturvietu uzturēšana atbilstoši rudens sezonas kopšanas prasībām un apstākļiem.
4. Notiks apkopšanas un uzturēšanas darbi pilsētas puķu dobēs, ielu malu apstādījumos parkos un skvēros.
5. Notiks zālienu pļaušana.
6. Pabeigs dabīgā akmens bruģa seguma remonts Muitas ielā, posmā no Matrožu līdz Celtnieku ielai.
7. Turpināsies Imantas ielas ietves atjaunošana posmā no Turaidas līdz Britu flotes ielai.
8. Turpināsies Turaidas ielas ietves posma izbūve posmā no Lazaretes līdz Vidus ielai.
9. Turpināsies Grīzupes ielas rekonstrukcija. Satiksmes dalībniekiem jāievēro ceļu satiksmes ierobežojumi, par ko brīdina satiksmes shēmas, ceļa zīmes, luksofori un vadstatņi.
10. Turpināsies Tramvaja tilta un Lielās ielas posma rekonstrukcijas projekta būvdarbi, kuru pasutītājs ir SIA "Liepājas tramvajs" un pilsētas pašvaldība. Satiksme uz Tramvaja tilta un Lielās ielas pavisam netiek slēgta, taču jārēķinās ar būtiskiem satiksmes ierobežojumiem un sabiedriskā transporta kustības izmaiņām.
11. Turpināsies Valsts karoga masta un tā pamatnes izbūve Čakstes laukumā.
12. Tiks pabeigta pacēlāja lifta izbūve vides pieejamības nodrošināšanai pie speciālās internātskolas ieejas Uliha ielā 56.
13. Sāksies Daugavas stadiona ģērbtuvju rekonstrukcija.
14. Sāksies vidi degradējošo un bīstamo objektu demontāža Beberliņos un Turaidas ielā 4/4a, savukārt Augustes ielā 3 nodegušās dzīvokļu mājas drupu novākšana tiks pabeigta.
15. Notiks pgaismojuma ikdienas uzturēšanas darbi, kas ietver izdegušo spuldžu nomaiņu, regulāru iekārtu pārbaudi, balstu taisnošanu un citus darbus.

Papildu informācija:
Aigars Štāls, sabiedrisko attiecību speciālists
m.t. 26444290
epasts: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.